Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Guntis Strupulis Ramūnas Čeponis Elīna Titāne Juris Toropins Pašportrets Tēlniecības izstāde Gunārs Binde Galds Baltijas keramika Lija Rage Māra Rikmane Inese Jakobi Jaunie biedri Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Koktēlnieku grupas izstāde

KOKTĒLNIEKU GRUPAS IZSTĀDE „GALDS”

 

 

           Neskatoties uz apkārt esošajām ķibelēm un to apmēriem, vairāk kā 20 dažādu nozaru mākslinieki no 24.jūlija Latvijas Mākslinieku savienības galerijā piedāvās savu skatījumu uz vienu no senākajām un ierastākajām mēbelēm – galdu. Katra cilvēka mājā un dzīvē esošā mēbele, ir šīs izstādes pamattēma un ierosmes avots māksliniekiem, kas izmantojot koku, stiklu, metālu, akmeni, kartonu un pat video skatītāju vērtējumam nodos vairāk kā 20 izstādes darbus - galdus.

 

           Pirms 25 gadiem aizsākās tradīcija veidot koktēlnieku grupu izstādes, kur izstāžu pamattēma ir kāds no galdniecības un sadzīves pamat-priekšmetiem. Ir bijušas koktēlnieku grupas izstādes DURVIS, KRĒSLS, GULTA, SKAPIS un mākslinieks Jānis Straupe, kopā ar saviem domubiedriem, šo grupu izstāžu tradīciju turpina ar piekto izstāžu cikla izstādi – „GALDS”.

Atšķirībā no iepriekšējām izstādēm, kur pamatmateriāls ir bijis koks un tās ir bijušas izteikti vienas mākslas nozares – koktēlnieku izstādes, izstāde „GALDS” ir apvienojusi vairāku nozaru māksliniekus, paplašinot dalībnieku loku, materiālu izvēli un interpretāciju daudzveidību.

 

           Lai pasargātu vienu sabiedrības daļu no vilšanās, bet citu sabiedrības daļu motivētu šajās vasaras dienās iegriezties Mākslinieku savienības galerijas izstāžu zālē, izstādes „GALDS” veidotāji brīdina – „GALDS” nav mēbeļu izstāde!

„GALDS” ir kreatīvs dizains, profesionālā meistarība, laba deva humora un iespēja uz šo ierasto sadzīves priekšmetu – galdu, paskatīties kā uz mākslinieciskās idejas nesēju, iedvesmas avotu un mēdiju, neaizmirstot arī tā funkcionalitāti.

 

          Grupas izstāde „GALDS” ir 100% izstādes dalībnieku entuziasma, radošuma un pašaizliedzības „produkts”, ar 100% pašfinansējumu. 

Grupas izstādes „GALDS” kuratore

Daiga Livāāne

 

 

A. Vecvanags

  

 

M. Rozenberga