Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Guntis Strupulis Ramūnas Čeponis Elīna Titāne Juris Toropins Pašportrets Tēlniecības izstāde Gunārs Binde Galds Baltijas keramika Lija Rage Māra Rikmane Inese Jakobi Jaunie biedri Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Gunāra Bindes fotogrāfiju izstāde "Pirmizrāde"

GUNĀRA BINDES FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE "PIRMIZRĀDE"

 

Pirmo reizi parādīt dažādos laikos uzņemtas un vēl publiski neizrādītas fotogrāfijas – šis ir manas ekspozīcijas idejas atšifrējums. Kāpēc nav tikušas izstādītas? Kādi apsvērumi? Uz šiem jautājumiem skaidrojums ir jāsniedz Jums, godājamo, manas foto izstādes apmeklētāj.

Runājot par melnbalto fotogrāfiju, kas ir galvenā manā daiļradē, jābilst, ka arī uz to ir iedarbojies laika faktors. Tas var būt gan mainīgās „modes”, gan valsts politikas, gan autora psiholoģisko izjūtu un filozofisko uzskatu mainīguma dēļ. Ne mazums triecienu ir saņemts manos 75 gados. Un laiks paradoksāli maina arī uztveri. Pavisam ikdienišķs motīvs šodienas traktējumā ar laiku no dokumenta var pārtapt par tēlu. Īpaši tas notiek tad, kad civilizācija pārdzīvo lielus satricinājumus (karus, valsts iekārtas maiņas, represijas, ģimeņu sairšanu, nāvi utt.). Arī to var attiecināt uz manas izstādes „Pirmizrāde” ideju.

 

Gunārs Binde