Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Guntis Strupulis Ramūnas Čeponis Elīna Titāne Juris Toropins Pašportrets Tēlniecības izstāde Gunārs Binde Galds Baltijas keramika Lija Rage Māra Rikmane Inese Jakobi Jaunie biedri Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

CITS LAIKS - Ramūnas Čeponis

RAMŪNAS ČEPONIS

"CITS LAIKS"

 

 

        Ramūna Čepoņa glezniecība balstās uz monumentālu, smagu, ilgi iznēsātu iekšēju spēku atskāršanu. Viņš glezno no turienes, no kurienes ir redzama iekšējo lietu un priekšmetu jēga. No tās, "vissvētākās" vietas, kura atrodas katra mūsu iekšējā slēpnī. Taāu ne jau katrs to var sameklēt un ne katram tā ir atrodama. Tā ir mūsu iekšējās īstenības, mūsu garīgās dabas vieta. Noslēpuma garšošanas un degustēšanas vieta. Tā ir tā saucamā kontemplācija, stāvoklis, kas parasti sasniedzams tikai iracionālā veidā. Pastāv dažādi veidi kā runāt par šo sakrālo sfēru - caur parastām ikdi­enas zīmēm, caur simboliem vai metaforām, vai arī - tikai caur tīro krāsu un abstrakto formu. Mākslinieks izvēlas šo pēdējo, kailo, lakonisko, mēmo, kas aicina sasprindzināt iekšējo dzirdi un redzi. Viņš atsakās definēt to, kas nav definējams, kam nav vienas dimensijas.

 

Elvīra Kuāinskaite

  

 

Ramūnas Čeponis ir dzimis 1958.gadā Viļņā. Kopš Mākslas institūta beigšanas 1983. gadā, viņš darbojas glezniecības, grafikas un grāmatu grafikas laukā. Kopš 1988. gada viņš ir Lietuvas mākslinieku savienības biedrs. Ramūnas Čeponis sarīkojis 14 personālizstādes gan Lietuvā, gan ārzemēs, piedalījies daudzās ārzemju zīmējumu un grāmatu grafikas izstādēs. Mākslinieks ieguvis starptautiskas balvas.

Lietuvas mākslas ainā Ramūnas Čeponis izceļas ar dziļiem psiholoģiskiem meklējumiem, iekšēju temperamentu, mieru un klusu eksplozīvu spēku. Viņš nemeklē ārēju efektu, bet gluži kā tradicionālie austrumu kaligrāfijas meistari, izpaužas ar poētiskiem un vienkāršiem, aristokrātiskiem un minimāliem mākslas līdzekļiem. Viņa mākslai raksturīgs jūtīgums, telpas nostalģija, vēlme izteikt ideju ar estētisku formu, toņiem un pustoņiem. Viņš dod priekšroku vertikālēm un tukšām telpām, kas liecina par viņa ilgām pēc garīguma. Viņa jaunākie darbi parāda, ka mākslinieks pietuvinājies jaunam periodam savā radošajā attīstībā, estētiskās sterialitātes periodam.

 

 

Ramunas Ceponis

 

Ramunas Ceponis