Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Baltijas grafika Jēkabs Spriņģis Ģirts Burvis Inese Siliņa Pēteris Sidars Ingrīda Irbe Akmens, šķēres, papīrīt's Lietuvas glezniecība Stikla māksla Dmitrijs Lavrentjevs Ivars Muižulis Keramikas simpozijs Baiba Osīte Rudens 080808 Sigits Krevaitis Ziemassvētku izstāde Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

Ivars Reinis Alberts Muižulis

 

Dzimis 1935. gada 6. oktobrī Liepājā

Beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu

No 1956. līdz 1960. gadam studējis glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā

Izstādēs piedalās kopš 1965. gada

 

Nozīmīgākās izstādes:

Piedalījies trīs Viļņas triennālēs

1983. gadā Rostokas triennāle

1885. gadā personālizstāde Mākslinieku namā, Rīgā

1987. gadā personālizstāde Kalē, Francijā

1995. gadā personālizstāde galerijā „Rīga"

Regulāri piedalās „Rudens" mākslas izstādēs

 

Kopš 1980. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs

 

No 2008. gada 11.augusta līdz 30. augustam Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apmeklētājiem tiek piedāvāta 1935. gadā dzimušā gleznotāja Ivara Muižuļa gleznu izstāde „SIEVIETES". Izstāde veltīta mūžsenajai un neizsmeļamajai tēmai - sievietei. Skaistuma suģestija, saistīta ar bīstamo un arhaisko, ir gleznotāja galvenais izaicinājums. Ivara Muižuļa valoda ir krāsu valoda, kurā viņš, stāstot par savu pasauli, sarunājas ar skatītāju.

 

 

Gleznotājs Ivars Muižulis ienāca Latvijas mākslas dzīvē 1965.gadā  kā vīrišķīgs sava ceļa gājējs, un neskatoties uz toreiz ierastajām normām, stingri ieņēma savas pozīcijas. Maigās sievietes tēma tika pieteikta ar asām griezīgām formām, kontrastainām krāsām. Sieviete, ātrums. Kaislības, kosmoss. Atmiņā ataust arhaiskās auglības dieviešu figūras. Šīs izstādes darbi saistīti ar divu periodu darbiem. Ar 90.gadu spēcīgajiem, noslēpumainajiem un skarbajiem tēliem, un ar 2000.gadu maigi starojoši lidojošajām figūrām. Piedāvājam skatītājam sekot un priecāties Ivara daiļrades attīstībai.

 

,,Glezniecība ir krāsu māksla. Krāsa gadsimtiem ir saistījusi cilvēci pie glezniecības. Kā gaisma, tā arī krāsu mūzika - glezniecība - nav šķirama no cilvēku dzīves. Krāsa var pārvērst ikdienas pelēcību krāšņos svētkos. Mana valoda ir krāšu valoda. Ar varavīksnes krāsainību ceru iegūt skatītāju sirdis. Māksla tāpat kā gājputni lido no kontinenta uz kontinentu, nepazīstot robežas un valodas barjeras. Mākslas valoda ir saprotama visām tautām.

ākslā mīlu visu skaisto, saistošo, sākot no arhaiskiem pirmsākumiem līdz mūsdienu sarežģītībai. Piesaista lielo putnu lidojuma skaistums, reaktīvās lidmašīnas, kustības skaistums, gaismas rotaļa uz sievietes ķermeņa.

Lai cilvēki neieslīgtu skaistuma suģestijā, bieži to konfrontēju ar visu bīstamo, regresīvo, kas apdraud mūsu skaisto pasauli.

Glezniecība ir krāsu valoda, ar kuru mākslinieks sarunājas ar skatītāju, stāstot par savu pasauli ar savu valodu, ar krāsu valodu.,,

Ivars Muižulis

 

 

Ivars Muižulis

 

 

Ivars Muižulis