Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Baltijas grafika Jēkabs Spriņģis Ģirts Burvis Inese Siliņa Pēteris Sidars Ingrīda Irbe Akmens, šķēres, papīrīt's Lietuvas glezniecība Stikla māksla Dmitrijs Lavrentjevs Ivars Muižulis Keramikas simpozijs Baiba Osīte Rudens 080808 Sigits Krevaitis Ziemassvētku izstāde Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Ģirta Burvja izstāde

"DOMAKMEŅI"

Domakmeņi ir mani „domu graudi” - domas, kas vēl ir ceļā uz materiālo pasauli, uz īstenošanu monumentālās skulptūrās Latvijas ainavā.

 

Granīta nospiedumi laikā - Domakmeņi, Ēnu akmeņi , Sēdakmeņi , Čukstu akmeņi.

Daba jau ir ierakstījusi savu vēstījumu akmenī, ir tkai jāprot to lasīt, sajust. Es respektēju šo unikālo dabas valodu manis izvēlētajā materiālā un ietveru to savā skulptūrā kā mākslas darba daļu. Manis veidotā forma ir kā radoša saruna ar materiālu un sarunas iznākums ir mans atklājums nebeidzamo meklējumu ceļā.

 

Šī izstāde ir veltīta cilvēka radošajam garam un tautas pieredzei, kas sakņojas tradīcijās.

Radošā ideja dzimst zemapziņas dzīlēs un veic garu ceļu līdz apziņas spogulim, un reizēm apvieno gadu tūkstošos krātu pieredzi, kas kodēta gēnos no paaudzes paaudzē. Kas esam, no kurienes nākam un kurp ejam? Vai tā ir kustība vai nebeidzams sākums kā kosmiskā pulsācija mūsu asins ritē, bioritmos? Arī tēlniecību formas varam uzskatīt par vienu no senākiem informācijas nesējiem. Tēlnieks atsijā mazsvarīgo un saglabā būtisko formu valodā paliekošā materiālā, kas dzīvo ilgāk par mūsu mūžu...

             

Manas skulptūras ir tēlnieka zīmes noteiktā laikā un telpā, ainavā, mūsu apziņā. Spēcīga  vide, kuru paši kopjam, kura mūs vieno, veido. Ja darbs ir kompozicionāli pareizi novietots, atgriezeniskā saikne darbojas un mūs enerģētiski uzlādē, citiem vārdiem, dod spēku...

Ceru, ka tādas ir manas jau ap pussimts veidoto monumentālo skulptūru Latvijas vidē. Tās tapušas iezīmējot un atgādinot, runājot par nozīmīgākajiem tautas centieniem un sasniegumiem.

Veidotas visdažādākajos materiālos – tradicionālajos, tādos kā metāls, akmens, koks, bronza; netradicionālos - vaskā, grāmatās, stiklā, ledū, ugunī... Viss atkarīgs noradošās idejas, kas tieši īstenojama.

 

Man vissvarīgākā ir ticība cilvēka nemateriālās pasaules sūtībai un būtībai, mūsu virsuzdevumam, ko neierobežo prāta racionālā loģika. Cilvēciskā pasaule ceļo visuma bezgalīgajās dimensijās un ir kā viena no dievišķās kosmiskās kārtības izpausmes veidiem. Kā cilvēka siluets manos darbos , vārti uz citu dimensiju, gaismas aila, caur kuru runā daba un visuma dievišķā kārtība savā mainībā...Nemirstīgā garīgā enerģija, mūsu gara vienotība ar visuma bezgalības okeānu.

 

Ģirts Burvis

Ģirts Burvis