Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Skapis Akmens atmiņa Lietuvas tēlniecība Biruta Delle Pēteris Taukulis Mākslas dienas Maija Bērziņa Nieze Maija Tabaka Monika Ose Malda Muižule Turku māksla Alberts Pauliņš Georgs Smelters Kristians Brekte Gleznotāji trijās paaudzēs Kirils Panteļejevs Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

”Krāsu attiecības”

 

Trīs paaudžu gleznotāji:

Harijs Kārkliņš

Ilze Avotiņa

Katrīna Avotiņa, Kristīne Luīze Avotiņa

 

 

 

Mākslinieks savā mūžā mēģina priekš sevis noskaidrot dažādu lietu, procesu, attiecību vērtības. Šādas pārdomas bieži vien veicina kāds paveikts daiļrades posms vai arī tieši pretēji, kāds jauns radošs atklājums. Šādos mirkļos tiek arī sev uzdots jautājums: „No kurienes ir sācies mākslinieka radošais ceļš, uz kurieni viņš iet un kādas ir tā attīstības iespējas?” Viens no jautājumiem arī ir, cik liela nozīme ir ģimenes radošajai pēctecībai? Vai tā ietekmē kultūras pārmantojamību sabiedrībā? Uz šo jautājumu tiks atbildēts ar izstādi „Krāsu attiecības”. Izstādē būs redzami trīs paaudžu gleznotāju darbi – tēva Harija Kārkliņa, meitas Ilzes Avotiņas un mazmeitu Katrīnas un Kristīnes Luīzes Avotiņu darbi.

 

 

„Latviešu mākslā nostiprinās mākslinieku dinastijas – tas ir mūsu mantojums, varētu pat teikt, ka tie ir mūsu mīti. Mums jāprot tie pienācīgi izgaismot un ar tiem lepoties. ”

Džemma Skulme