Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Skapis Akmens atmiņa Lietuvas tēlniecība Biruta Delle Pēteris Taukulis Mākslas dienas Maija Bērziņa Nieze Maija Tabaka Monika Ose Malda Muižule Turku māksla Alberts Pauliņš Georgs Smelters Kristians Brekte Gleznotāji trijās paaudzēs Kirils Panteļejevs Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Kristiana Brektes personālizstāde „Gastronoms”

 

 

Kristiana Brektes radošās darbības pamatā ir organiskās tēlniecības eksperimenti un glezniecība, kas mijiedarbībā ar stencila zīmējumiem, rada jaunu un spēcīgu vizuālo valodu. Darbiem raksturīgi spektra krāsu kontrasti, kas papildina to ironisko un nereti arī provokatīvo saturu. Lai gan mākslinieks nekad nav uzskatījis par prioritāti radīt konceptuāli sarežģītu vai provokatīvu mākslu, viņa darbi tomēr nespēj atstāt vienaldzīgu un uzrunā skatītāju kā emocionāli tā intelektuāli. Kā gleznu tā organiskās tēlniecības galvenie tēli ir dzīvnieks un cilvēks, kuru attiecības nemitīgi mijiedarbojas. Pētot un atklājot dzīvnieku bioloģisko uzbūvi, rodas citāds skatījums uz lietām un parādībām. Vienlaicīgi, vērojot kā daļa draugu kļūst par vegāniem un daļa turpina uzturā lietot gaļu, radušās pārdomas par attiecību cilvēks : dzīvnieks : pārtika.

Izstādes vadmotīvs „Gastronoms” simbolizē laikmeta spoguli – vietu, kurā materiālā un baudu pasaule saduras ar cilvēka iekšējo pasauli, kas ir spiesta reaģēt uz apkārt notiekošo un nereti izpaužas vardarbībā, alkatībā, ārišķībās, izpludinot robežu starp cilvēcisko un dzīvniecisko. Izstāde nepretendē rast atbildes un problēmas risinājumu, tā drīzāk uzdod jautājumus par mūsu kopīgo/ atšķelto dzīvi ar dzīvniekiem/ cilvēkiem.

Ideja par personālizstādes tēmu radusies, iedvesmojoties no lauku nostūros arvien retāk, bet tomēr, sastopamajiem padomju laika lieciniekiem – gastronomijas veikaliem, kas savulaik cilvēkos izraisījuši dalītas jūtas, bet tagad – laikmetā, kad veikalu plauktos ir pieejams viss, rada nostalģiju par pagājušo.

 

K. Brekte dzimis 1981.gada 25.maijā, Rīgā. 1997. gadā beidzis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. 2006. gadā ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu vizuāli plastiskajās mākslās scenogrāfijā. Šobrīd turpina studijas LMA maģistrantūrā. Izstādēs piedalās kopš 2002. gada. Kopš 2005. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.