Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Skapis Akmens atmiņa Lietuvas tēlniecība Biruta Delle Pēteris Taukulis Mākslas dienas Maija Bērziņa Nieze Maija Tabaka Monika Ose Malda Muižule Turku māksla Alberts Pauliņš Georgs Smelters Kristians Brekte Gleznotāji trijās paaudzēs Kirils Panteļejevs Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

NIEZE - Jauno mākslinieku apvienības izstāde

 Jauno mākslinieku apvienības izstāde

„Nieze”  

 

 

Nieze ir kairinājums kādā ķermeņa vietā. Šeit svešķermenis ir ielauzies un ir radusies pretreakcija – nieze. Organisms cīnās ar infekciju saviem spēkiem. Šādi varētu arī raksturot situāciju jauno mākslinieku izpausmju vidū. Ja Latvijas mākslas vidi nosacīti var nosaukt par ‘ķermeni’, ienākošās pasaules tendences mākslā un citos dzīves norisēs kā nosacīto ‘svešķermeni’, tad izrietoši vietējo jauno mākslinieku radošās izpausmes var pieņemt kā šo reakciju- niezi- reakciju uz apkārt notiekošajiem mākslas un arī citiem sabiedriski politiski sociāliem notikumiem. Tādējādi ir aktuāli rādīt šos procesus, kas uzskatāmi parāda, kas šobrīd notiek mākslas vidē galvenokārt gan uz Rīgas mākslas skatuves.

Izstāde iecerēta kā provokatīvs uzsaukums gan sabiedrībai par tās iekšējiem un ārējiem procesiem, gan kā uzruna katram sabiedrības loceklim, tā iekšējās būtības preparējums par emocionāli subjektīvi svarīgiem jautājumiem kā cilvēcīgās attiecības un valdošā savstarpējā atsvešinātībā šodienas estetizētajā, virtuālās realitātes pasaulē..

Ekspozīcijas mērķis ir uzrunāt salīdzinoši lielu sabiedrības daļu, taāu galvenokārt iedrošināt jaunos un svaigos māksliniekus neapstāties savā daiļradē un negatavot mākslas objektus komercdarbībai, bet arī padomāt par to idejisko segumu. Pārējie skatītāji - izstādes apmeklētāji -ir indivīdi, kurus būs uzrunājis izstādes plakāts vai informācija reklāmas veidā. Šiem cilvēkiem lai šī izstāde kalpo arī kā izglītošanās līdzeklis un palīgs paplašināt šauro priekšstatu par to, kas ir māksla. 

Izstādē piedalās Latvijas Jauno Mākslinieku apvienības biedri un jaunie mākslinieki, kuru darbi izceļ un veido vizuāli un idejiski spēcīgu, vienotu ekspozīciju un izceļ tās kopējo koncepciju. Iecerēts pieaicināt arī citu radošo jauno mākslinieku apvienību biedrus, lai savstarpēji veicinātu un spēcinātu vienotas un arī starptautiski konkurētspējīgas mākslas vides izaugsmi un attīstību.

Izstādes pamatmērķis ir izveidot kvalitatīvu Latvijas jauno mākslinieku vienotu darbu ekspozīciju. Izstādē paredzēts izstādīt dažādos ne tikai klasiskos mākslas virzienos un tehnikās strādājošu jauno mākslinieku darbus kā glezniecībā, grafikā, skulptūrā, instalācijā, bet arī citos alternatīvās tehnikās strādājošu mākslinieku darbus, uzsvaru liekot uz jauniem radoši tehniskiem meklējumiem un risinājumiem, kas drīzāk jauc savstarpējās robežas nekā tās rada.