Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Rudens 2006 Skats no augšas Ģirts Bišs, Modris Brasliņš - 21 Ieva Sara Breikša Līga Jukša Vitolds Kaāerovskis Kuršu kāpas Keramikas simpozijs Nikolajs Breikšs Tekstils+X Jānis Kupčs Dzidra Ezergaile Imrans Nuralijevs Solveiga Vasiļjeva Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

LATVIJAS TEKSTILMAKSLAS ASOCIĀCIJAS IZSTĀDE

TEKSTILS + X

 

 

Tekstilmākslinieki šogad atzīmē sava profesora Rūdolfa Heimrāta 80 gadu jubileju, apritējuši arī 45 gadi kopš Latvijas Mākslas akadēmijā tika nodibināta Tekstilmākslas nodaļa.

Vislabāk godināt kāda cilvēka piemiņu parādot, ka viņa iesāktais darbs tiek turpināts, un izstādes ir vispiemērotākais veids, kā apliecināt, ka tekstilmāksliniekos joprojām ir dzīvs Rūdolfa Heimrāta radošais gars un fanātisms. Tādēļ arī šoruden tiek organizētas vairākas tekstilmākslas izstādes un viena no tām ir Latvijas Mākslinieku Savienības galerijā  - „Tekstils + X” laikā no 19.septembra līdz 6.oktobrim.

Izstādē būs skatāmi netradicionālās tehnikās un materiālos realizēti darbi, kuros autora idejiskā iecere īstenojas atšķirīgos tehniskajos risinājumos un materiālu pielietojumos. Pārsteidzoši, cik neizsmeļama ir mākslinieku fantāzija, kas aizvien spēj suģestēt un aizraut skatītāju.

Izstādē aplūkojami dažādu paaudžu mākslinieku darbi. Vienlīdz spēcīgi skatītāju uzrunā jaunie mākslinieki ar savām oriģinālajām iecerēm, kā arī plaši pazīstami autori.

 

TA prez. Aija Baumane