Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Rudens 2006 Skats no augšas Ģirts Bišs, Modris Brasliņš - 21 Ieva Sara Breikša Līga Jukša Vitolds Kaāerovskis Kuršu kāpas Keramikas simpozijs Nikolajs Breikšs Tekstils+X Jānis Kupčs Dzidra Ezergaile Imrans Nuralijevs Solveiga Vasiļjeva Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Latvijas Mākslinieku Savienības atvērto durvju dienā uzzied spāniska izstāde:

 

„Cik labi ir manā sapņu zemē!” Ievas Saras Breikšas gleznas par flamenko tēmu.

 

KAUT MĒS KATRS NEBAIDĪTOS IZGĀZT KRĀSAS SPAINI!

 

 

„Mākslas darbā nav punkta. Līnija zīmējumā vai uz audekla turpina kustēties mūžīgi. Skices nepabeigtība un mirkļa precizitāte ir tās, kas savieno mūžīgo laika plūdumu ar šī brīža realitātes esamību.”

 

Māksliniece Ieva Sara Breikša ir ieguvusi prestižās Mākslas akadēmijas (Ensb-a) Parīzē diplomu, pirms tam pamatiemaņas un tehnikas apgūstot Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā.

 

„Glezniecība nav Ievas Saras Breikšas vienīgais izteiksmes veids – tajā ietilpst arī zīmējums, litogrāfija, fotogrāfija, video, performance, pilnīgā saskaņā ar postmediju situācijas praksi, kad priekšplānā izvirzās jautājums par tēmu un vēstījumu.”(Stella Pelše)

 

Gleznu sērija izstādei „Cik labi ir manā sapņu zemē!” („My country of dreams offers me wonderful experience!”) ir tapusi pēc pirmā Spānijas ceļojuma iespaidiem. Pavisam konkrēti pēc skiāu pierakstiem Madrides krodziņos, kur dejo flamenko, piem. „CasaPatas”, „Las Carboneras”.

 

„Šīs skices tiecas runāt par emocijām ķermeņa kustību valodā, ko nepārprotami uzsver arī nosaukumi – „Aizsniegt”, „Izlūgt”, „Paciest”...

Neoekspresionistiskā žesta vēriens un robusts tēla traktējums saliedējas ar savdabīgu lakonisku minimālismu, radot jaunu, gandrīz monohromu antropocentriskas un emocionāli uzlādētas mākslas versiju.”(Stella Pelše)

 

 

Ieva Sara Breikša

  

Iva Sara Breikša

 

Ieva Sara Breiksa