Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Par Latvijas Mākslinieku galeriju

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

 

    Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir viena no vēsturiski nozīmīgākajām mākslas telpām Latvijā. Tā ir 1961. gadā dibinātās izstāžu zāles darbības turpinātāja. Galerija ir Latvijas Mākslinieku savienības struktūra. Latvijas Mākslinieku savienības galerijas darbības vadmotīvos ietilpst mākslas attīstības un jaunrades procesa veicināšana, kultūras vērtību uzturēšana un saglabāšana. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir ideju ģenerēšanas un tikšanās vieta Latvijas profesionālajiem māksliniekiem. Galerija ir kultūras procesu saskares telpa, kas ir atvērta gan klasiskajai mākslai, gan laikmetīgās mākslas projektiem un neordināru ideju realizācijai.

     Latvijas Mākslinieku savienības galerija atspoguļo Latvijas mākslas dzīves procesus regulārās Latvijas Mākslinieku savienības biedru izstādēs. Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir izstādīšanās vieta arī Latvijas reģionos dzīvojošiem māksliniekiem, tajā atainojas reģionu kultūras dzīves aktualitātes. Galerija atbalsta jaunos, daiļrades sākumposmā esošos autorus. Tiek rīkotas arī mākslinieku piemiņas izstādes un Latvijas Mākslinieku savienības mākslas darbu krājuma ekspozīcijas.

     Viens no Latvijas Mākslinieku savienības galerijas mērķiem ir sadarbība ar ārzemju māksliniekiem un aprite starptautiskās mākslas norisēs. Sadarbībā ar ārzemju mākslas organizācijām tiek realizēti starptautiskie projekti, kas ļauj ne tikai iepazīt ārzemju mākslas dzīves procesus Latvijas publikai, bet arī izskanēt Latvijas Mākslinieku savienības vārdam starptautiskā mērogā. Turpinot Latvijas Mākslinieku savienības ilggadējās tradīcijas, galerijā tiek organizēti gan "Mākslas dienu" pasākumi, gan rīkotas "Rudens" izstādes.

           

 

LMS galerija

11.novembra krastmala 35, Rīga

Darba laiks:  P, O, T, C, P, S, Sv, no plkst. 12.00 - 18.00

 

Igors Dobičins
Latvijas Mākslinieku savienības prezidents
Tālr.: +371 26628302
E-pasts:  [email protected]

LMS birojs

Darba laiks: Trešdiena-Ceturtdiena, no plkst. 10:00-17:00
Tālr.: +371 29138952 
E-pasts: [email protected]
www.lms.lv