Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “RUDENS 2020. ESOŠAIS SKATS” Ilze Muceniece-Adamaite, Irina Vorkale glezniecības izstāde “ĒDENE UN ČŪSKA” Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija “PARANOJA” Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš” Ivetas Laures personālizstāde "NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ Zaigas Putrāmas personālizstāde “Cilvēki pamana, kā saules satiekas” Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra” LMS muzeja izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.” Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

Ilze Muceniece-Adamaite, Irina Vorkale

glezniecības izstāde “ĒDENE UN ČŪSKA”

09.10.2020. - 08.11.2020.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, no š.g. 9. oktobra līdz 8. novembrim būs apskatāma mākslinieču Ilzes Mucenieces-Adamaites un Irinas Vorkales kopīgi veidotā gleznu izstāde  “ĒDENE UN ČŪSKA”.

 

Izstādes nosaukuma “ĒDENE UN ČŪSKA” mītiskā pieskaņa un tās eksistenciāla ideja Ilzei Muceniecei-Adamaitei un Irinai Vorkalei radusies, izvērtējot savu daiļrades radošo devumu mākslā. Mākslinieces nolēmušas rādīt savu līdzsvaroto mākslas pasauli kā mainīgu, saskatot bažas, tās mānīgi jaukajai pastāvēšanai. Izstādes darbos iezīmējas apdraudošais “Čūskas” tēls, kas Ilzei Muceniecei-Adamaitei un Irinai Vorkalei ir iekšējās pasaules emocionālās esības pretmets. Līdzšinējā glezniecība māksliniecēm bijusi “Ēdene” – izsapņots paradīzes dārzs, kurā traģiskajam viņas apzināti pievērsušās reti, uzskatot, ka dzīves brīnišķīguma un vienreizīguma pieskaņa ir katram mirklim, un cilvēki tiecas pēc pozitīvā.

Ilze Muceniece-Adamaite un Irina Vorkale ir biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” biedres. Kopš 20.gs. 80. gadiem piedalījušās daudzās nozīmīgās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, rīkojušas personālizstādes. Šī māksliniecēm ir otrā kopīgā izstāde LMS galerijā, pirmā – “Nepastāvīgā mājvieta”, notika 2011. gadā.

Izstādē “ĒDENE UN ČŪSKA” būs eksponēti Ilzes Mucenieces-Adamaites un Irinas Vorkales pēdējo gadu darbi akrila un autortehnikā, izmantojot zelta, hroma krāsas, ogli un laku.

 

Izstādes atklāšana notiks 9. oktobrī plkst. 18.00.

 

Izstādi “ĒDENE UN ČŪSKA” rīko biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”.