Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “RUDENS 2020. ESOŠAIS SKATS” Ilze Muceniece-Adamaite, Irina Vorkale glezniecības izstāde “ĒDENE UN ČŪSKA” Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija “PARANOJA” Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš” Ivetas Laures personālizstāde "NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ Zaigas Putrāmas personālizstāde “Cilvēki pamana, kā saules satiekas” Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra” LMS muzeja izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.” Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš”, kas skatāma Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijas “Prezidentu” zālē, ir pagarināta līdz 2. oktobrim.

 

LMS galerijas darba laiks: pirmdiena-svētdiena, no plkst. 12.00 – 18.00


 

Rēzijas Martas Zegneres 

personālizstāde “Ceļš” 

04.09.2020.-29.09.2020.

 

No š.g. 4.septembra līdz 29.septembrim Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijas “Prezidentu” zālē būs skatāma Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš”.

Jaunā māksliniece par izvēlēto izstādes nosaukumu saka:  “Ceļš gan fiziski, gan metaforiski ir mūsu mūža pavadonis, nereti dēvēts arī par identitātes meklējumiem, tas ietekmē domas, rīcību, izvēles un attīstību”.

Rēzija Marta Zegnere personālizstādē iepazīstinās skatītājus ar savu labestīgo un sapņaino tagadnes redzējumu, kā arī personisko pieredzi, izteiktu mākslas valodā. Mākslinieces darbos tiek fiksēti pārdomu mirkļi ar dabas un reizēm arī literāriem motīviem, kuri mijas ar zemapziņas tēlojumiem un atspoguļo mākslinieces tagadnes pozīciju jaušami nebeidzamā ceļā. Radošais mērķis ir uzdot jautājumus, lai, iepazīstot sevi, atklātu gan dvēselisko, gan intelektuālo apvārsni, rosinot uz līdzīgām pārdomām arī izstādes apmeklētāju. Mērķis ir arī saprast un novērtēt, kas jau ir dots un ko vēl vajag pārvarēt, kā bailes, šaubas, neuzdrošināšanos. 

Rēzija Marta Zegnere, esot Profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālās Mākslu vidusskolas” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkne, kā labdarības fonda “VIVAT Future” balvu ieguvusi iespēju rīkot personālizstādi. Izstādē tiks eksponētas mākslinieces kompozīcijas un radošie eksperimenti eļļas un autortehnikā.   

 

Rēzija Marta Zegnere dzimusi Popē, kur vizuālās mākslas skolotājas I.Andersones rosināta iestājās PIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolā, kur šobrīd ir 4.kursa audzēkne. “Ceļš” ir autores pirmā personālizstāde, kas tapusi ar fonda “ Vivat future 2019” atbalstu. Skolas mācību un radošo darbu procesu veicinājušas pedagoģes: B.Guste, V.Jurjāne, E.Svikle, M.Gulbis.

 

Izstāde “Ceļš” būs apskatāma arī mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā š.g.  5. septembrī no plkst. 12.00 līdz 20.00.