Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “RUDENS 2020. ESOŠAIS SKATS” Ilze Muceniece-Adamaite, Irina Vorkale glezniecības izstāde “ĒDENE UN ČŪSKA” Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija “PARANOJA” Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš” Ivetas Laures personālizstāde "NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ Zaigas Putrāmas personālizstāde “Cilvēki pamana, kā saules satiekas” Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra” LMS muzeja izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.” Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

Ivetas Laures

personālizstāde "NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“

11.07.2020. – 22.08.2020.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, no 11. jūlija līdz 22. augustam būs apskatāma mākslinieces Ivetas Laures personālizstāde „NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“.

Izstādes atklāšana notiks 10.jūlijā, no plkst.18.00 līdz 21.00.

 

„NEVER GIVE UP!“ ir izplatīts, masu kultūrā bieži lietots izteiciens. Iveta Laures personālizstādes nosaukumā tas ienāca kā gatavs uzraksts uz auduma, no kura tapa mākslas darbs ar tādu pašu nosaukumu. Šis izteiciens māksliniecei likās personiski ļoti aktuāls. Atziņa, ka dzīvē ļoti svarīgi ir tieši – nepadoties. Nevis uzvarēt kādās konkrētās cīņās vai iegūt apkartējo vērtējumā nozīmīgas balvas, bet neatmest savas vērtības, saglabāt mērķus un īstenot sapņus, jo brīdī, kad to atmet, to visu arī zaudē. Zaudē savu dzīvi. Dzīvi, kas tāpat paiet ļoti ātri.

Iveta Laure 2018. gadā ieguva Latvijas Mākslinieku  savienības (LMS) rīkotās izstādes „Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks“  balvu – iespēju izveidot  personālizstādi LMS galerijā. Personālizstādē „NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ būs apskatāmi mākslinieces jaunākie darbi, kā arī tādi darbi, kas līdz šim nav bijuši eksponēti Rīgā - apjomīgi objekti „100 m MĀKSLAS“ (2017) un „Prosecco kleita - dzirkstošie mirkļi“ (2019), kas radīti un eksponēti Starptautiskajā Aizputes rezidenču centrā SERDE, kā arī objekts „PRIVĀTI LV“ (2018), kas tapis īpaši izstādei „100 Latvijas mākslā“ Daugavpils Marka Rotko centrā.

Izstādi veido konceptuāli objekti un instalācijas, kas tapuši atsaucoties uz personiskām sajūtām un pārdzīvojumiem, sociālā kritika. Tēlu struktūrā daudz lietu no sievietes pasaules (garderobes). Tās atbilstoši katrai konkrētai iecerei piešķir vēstījumam romantisku, intīmu vai provokatīvu raksturu un autores personības identitāti. Mākslas darbu izveidē lielākoties tiek izmantoti šķiedras, „ready-made“ materiāli un arī fotogrāfija.

 

Iveta Laure ir māksliniece un mākslas pedagoģe, kura ir viena no aktīvākajām laikmetīgās kultūras paradigmas veidotājām Latvijā. Mākslinieces daiļradei raksturīga multimediāla pieeja un provokatīvs raksturs. Iveta Laure beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļu. Rīkojusi vairākas personālizstādes, veidojusi vides objektus, piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Latvijā un ārzemēs.

 

Izstādi „NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ rīko biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība“, projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Starptautiskais Aizputes rezidenču centrs SERDE.