Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “RUDENS 2020. ESOŠAIS SKATS” Ilze Muceniece-Adamaite, Irina Vorkale glezniecības izstāde “ĒDENE UN ČŪSKA” Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija “PARANOJA” Rēzijas Martas Zegneres personālizstāde “Ceļš” Ivetas Laures personālizstāde "NEVER GIVE UP! / NEKAD NEPADODIES!“ Zaigas Putrāmas personālizstāde “Cilvēki pamana, kā saules satiekas” Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra” LMS muzeja izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.” Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra”,  LMS muzejā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

03.03.2020. – 12.04.2020.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāžu telpā “Tēlnieces Leas Davidovas – Medenes darbnīca”, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā,  izveidota jauna ekspozīcija “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra”.


Ekspozīcijas iekārtotājs un idejas autors, gleznotājs Jānis Purcens skatītājam un sev dod kreatīvu uzdevumu – pētīt. Izpētes objekts tiek definēts kā dažādu mākslas priekšmetu simbioze telpā, kas rodas tēlnieka Igora Dobičina stiropora skulptūras un Jāņa Purcena autortehnikā tapušo gleznu vizuālajā mijiedarbībā.

Jāņa Purcena gleznās krāsa ir meklējoša un dzīva. Mākslinieka rokās tai tiek rasts arvien jauns, eksperimetāls piesitiens, gleznojot sižetu – mākoņus, kas vijas cauri Jāņa Purcena daiļradei. Tēlainie fantomi un simboli raksturo un mēģina mēmi, ar krāsas palīdzību skaidrot mākslinieka gleznu vēstījumu. Ekspozīcijā kā uzrunājamais objekts, siena, kur atstaroties  gleznu enerģijas lādiņam, konceptuāli nostādīta Igora Dobičina skulptūra “Ceturtais no baltajiem apokalipses jātniekiem” vai “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem”, ar kuru tēlaini telpā polemizē Jāņa Purcena glezniecība. Jo ekspozīcijas sarunas tēma ir, kā stilistiskais uzstādījums, kas jau ir konceptuāli piesātināts, ievieš atšķirīgu mākslas veidu darbu eksistenciālo un kompozicionālo savietojamību telpā. Mākslas forma un krāsa, masa un vibrācija – izpētes izejas dati, ko izstādē jāizmanto skatītājam.

Izstādē “Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra” ir iekļauti Jāņa Purcena gleznu cikla “Ainavismi 2018” darbi, kas tapuši Līvānos “Mūsdienu mākslas galerijā” (MMG) rezidenču programmas pilotprojekta laikā, kā arī Igora Dobičina stiroporā veidotā lielizmēra skulptūra, ieturēta modernisma stilistikā.


Izstāde LMS muzejā būs apskatāma līdz 2020. gada 12. aprīlim.

Izstādi rīko LMS muzejs un MMG (Līvāni).