Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstāde "Spilgts Trio" Mākslinieces Silvijas Aueres personālizstāde “Tāda ir dzīve III” un porcelāna mākslinieces, tēlnieces Gaļinas Duļkinas (Krievija) personālizstāde “Zvaigžņotā biļete” Gleznotājas Līgas Jukšas personālizstāde "Citas durvis" LMS izstāde "MĀKSLAS DIENAS 2019. SEŠDESMIT" Igaunijas Gleznotāju asociācijas izstāde "Ekspresīvi! Vietējā izloksne globālajā laikmetā" Gleznotājas Ivetas Priedītes personālizstāde "IPRIE" LMS izstāde "STUČKA, KOPERNIKSS UN ANANASS" Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Īra Rozentāle "Veltījums Dzintrai Cepītei", audekls, akrils, eļļa, 50x40 cm, 2017.

 

Izstāde “Spilgts Trio”

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā

16.08.2019.-22.09.2019.

 

16. augustā plkst. 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, notiks trīs kolorītu gleznotāju – Maijas Bērziņas, Dzintras Cepītes un Īras Rozentāles – izstādes „Spilgts Trio” atklāšana.

 

Izstādē „Spilgts Trio” tiks eksponētas triju gleznotāju: Maijas Bērziņas, Īras Rozentāles un pāragri aizsaulē aizgājušās Dzintras Cepītes abstraktās, ekspresīvās un košās gleznas, kas radītas dažādos laika periodos. Gleznu motīvi, lietotās tehnikas un glezniecības paņēmieni ir atšķirīgi, tomēr mākslinieces vieno radošais process un spēja atklāt savu pasaules redzējumu krāsās. Izstādē redzamie darbi iemieso dzīvesprieku, vitalitāti un spēku.

Katrai no māksliniecēm ir izveidojies un izkopts savs individuāls un neatkārtojams glezniecības stils. Īra Rozentāle ir izcila gleznotāja, kurai krāsa ir visbūtiskākais izteiksmes veids, ko viņa arī pamato, sakot, ka: “Krāsu uzskatu par vienu no svarīgākajiem formu veidojošajiem elementiem glezniecībā. Man krāsa ir arī glezniecības saturs”. Savukārt Maijas Bērziņas radošajā darbībā nozīmīgs ir temperaments krāsu triepienos, ko pati raksturo: “Man patīk priecīgas, vieglas un gaišas krāsas. Saule un vasara. Savu smagumu gleznās es iekšā nelieku. Rīkojos tieši otrādi – gaiši gleznojot, cenšos to aizmirst”. Gleznotāja Dzintra Cepīte strādāja akvareļa autortehnikā un nepārtraukti eksperimentēja, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus. Viņa pievērsa uzmanību gan faktūrai, ko panāca ar zīdpapīra aplikācijām, sausajiem pigmentiem un atsevišķiem biezas krāsas triepieniem, gan bagātam, spožam krāsu kolorītam.

Izstāde būs apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības galerijā no 16. augusta līdz 22. septembrim 2019. gadā.

LMS galerijas darba laiks: pirmdiena - svētdiena, no plkst. 12.00 - 18.00.

 

Izstādes ekspozīcijas autori: mākslinieces Maija Bērziņa un Īra Rozentāle, mākslas vēsturniece Edvarda Šmite, scenogrāfs Uģis Bērziņš un restauratore Gundega Voronka.