Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

KONCERTS LMS GALERIJĀ 31.MAIJĀ PLKST.18.00


 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Muzeju nakts 2017

LMS muzejs, 11.novembra krastmala 35, Rīga

 

 

 

20.maijā Latvijas Mākslinieku savienības muzejs aicina uz Muzeju nakti 11.novembra krastmalā 35, Rīgā un Zvārtavas pilī Gaujienas pagastā, Apes novadā.

 

Laika rats nerimstoši griežas – kas šodien jauns, rītu vecs un atkal jauns, un atkal vecs. Ar šādu moto šogad norisinās Muzeju nakts, tostarp arī Latvijas Mākslinieku savienības muzejā (LMS muzejs) gan 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, gan LMS muzeja radošajā filiālē – Zvārtavas pilī, Gaujienas pagastā, Apes novadā.

 

Muzeju naktī – 2017.gada 20.maijā no plkst.19.00 līdz 23.00 LMS muzejs aicina iesaistītes radošās aktivitātēs, vērot mūsdienu mākslu izstādēs un 20.gs.2.puses mākslas darbus LMS muzeja ekspozīcijās:

 

 

LMS muzejā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Vizuālās mākslas izstāde „MĀKSLAS DIENAS. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS” , kas aktualizē 1917.gada revolūciju Krievijā kā svarīgu notikumu ne tikai vēsturē, bet kā simbolu paradigmu maiņai mūsdienu mākslā;

 

LMS muzeja 20.gs.2.puses glezniecības, tēlniecības, grafikas, keramikas kolekcijas ekspozīcijas;

 

Oforta un litogrāfijas radošās darbnīcas;

 

Jauniešu organizācijas „Young Folks LV” darbnīcā „Yumta” būs apskatāmas video projekcijas, jauno mākslinieku izstāde un “ilūzijas stūris”.

 

 

LMS muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī

 

Zvārtavas pils vēsturiskajā interjerā apmeklētāji varēs iesaistītes radošās aktivitātēs un vērot jaunu LMS muzeja glezniecības, tēlniecības, tekstila mākslas ekspozīciju, kurā 20.gs. 50.-80.gadu dažādā mākslas valodas stilistika un tematika vērojama D.Lielās, R.Muža, P.Postaža, E.Rozenberga, A.Muzes, A.Baumanes, V.Zeiles, L.Dzeguzes, I.Vasiļjeva un citu izcilu autoru darbos.

 

Muzeju nakts iesāksies līdz ar stikla mākslinieces Lienes Knētas personālizstādes atklāšanu Zvārtavas pils bēniņos. Mākslas darbi atspoguļo mākslinieces pasaules mirkli, tās trauslo dvēseli un mirdzumu, kas sastapšanos ar stiklu rosina citādākā veidolā. Jaunieši un bērni tiks iesaistīti radošajās darbnīcās, kur būs iespēja uzzināt kas ir žvanga, kā tā skan, top un izskatās, un uztaisīt sev kartiņas, kuras atgādinās par to cik dzīve var būt krāsaina. Vakara norisēs gaidāms arī uguns šova mākslinieciskais priekšnesums, saliedēšanās spēle, pils pavardā tapušās zupas baudīšana pie ugunskura, bet Muzeju nakts noslēgumā zem gleznainā pils vitrāžas kupola izskanēs Koklētāju ansambļa koncerts.

 

Visi laipni aicināti!

 

 

 

 

 

 Biedrības „Grafikas kamera” monotipiju un litogrāfiju radošā darbnīca 

 

Oforta radošā darbnīca

 


 

MUZEJU NAKTS 2017 PROGRAMMA 11. NOVEMBRA KRASTMALĀ 35, RĪGĀ

 

MUZEJU NAKTS 2017

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Aicinām 19.maijā plkst. 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, apmeklēt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas āella klases audzēkņu koncertu pedagogu Daces Pūces un Agnes Sprūdžas vadībā. 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Latvijas Mākslinieku savienība aicina apmeklēt spāņu mākslinieka Naāo Durana (Nacho Durán) jeb VJ TeleKommando performanci "Vídeos Abiertos", kas notiks 16. maijā plkst. 22:00-22:45 uz Latvijas Mākslinieku savienības ēkas fasādes 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.  


Naāo Durans ir jauno mediju mākslinieks un pētnieks, kurš kā VJ ar lokatīvajiem (vietrādes), audio vizuālajiem medijiem, aktīvi darbojas jauno mediju mākslas jomā jau 20 gadus.

Mākslinieks dzimis Astūrijas reģionā, Spānijā, absolvējis Multimediju dizainu SENAC Komunikācijas un Mākslas fakultātē San Paulu, Brazīlijā. Dibinājis apvienības - "feito.a.mouse" un "TeleKommando", ar kurām piedalījies festivālos, izstādēs, performancēs Brazīlijā, Argentīnā, Bolīvijā, Kolumbijā, Kubā, Meksikā, Peru, Venecuēlā, ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Portugālē, Spānijā un Lielbritānijā. Šobrīd mākslinieks viesojas Latvijā, tikko piedalījās Boltik Baik festivālā Liepājā (8.-14.05.2017).

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

Šī gada 28. decembrī plkst.16.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā notiks latviešu komponista, ērģelnieka, pianista Ata Stepiņa (1958-2013) muzikāls atceres vakars.


Koncertā piedalīsies pianists Rihards Plešanovs, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pedagoģes Agnes Sprūdžas audzēkņi: Santa Valere, Edvards Latkovs, Deivs Platais un koncertmeistare, pianiste Ilze Dzērve.

Programmā tiks atskaņota Ata Stepiņa klaviermūzika un K. M. Vēbera, R. Šūmaņa un G. Forē skaņdarbi āellam un klavierēm – mūzika, kuru Atis Stepiņš bieži atskaņoja kopā ar māsu āellisti Agni Sprūdžu. LMS galerija ir mūziķiem koncertu rīkošanas jauna iespēja, jo zālē atrodas Ata Stepiņa Bluthner flīģelis, ko Latvijas Mākslinieku savienībai laipni atvēlēja viņa piederīgi.

Koncerts iecerēts kā veltījums Ata Stepiņa radošās darbības atcerei un piemiņas iemūžināšanai A.Stepiņa kapa piemineklī Saldus novada Ezeres pagasta Grīvaišu kapos, kas tika atklāts 2016.gada 24.septembrī. Memoriālās skulptūras autors ir āellists Miķelis Dobičins, kurš izmantojot klasikā modernisma valodas principus no granīta un metāla, radījis metaforisku tēlu, kur ieskanas ērģeļmūzikas motīvi.

Koncerta apmeklētājiem ir iespēja apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības 41. ikgadējo vizuālās mākslas izstādi “RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”
Visi laipni aicināti! Ieeja – brīva.


 

 


Paldies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pedagoģei Agnesei Sprūdžai un viņas audzēkņiem Santai Valerei, Edvardam Latkovam, Deivam Platajam, kā arī koncertmeistarei un pianistei Ilzei Dzērvei!

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Festivāla „Staro Rīga” laikā aicinām apmeklēt izstādi „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”.


 

LMS galerijas darba laiks:

17.11.-20.11.2016

no plkst.12.00-20.00, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādē piedalās: Ronalds Rusmanis, Ingūna Levša, Veronika Plaude, Ērika Kumerova, Alberts Pauliņš, Ilze Pauliņa, Andris Biezbārdis, Ansis Butnors, Elmārs Mageramovs, Evija Freidenfelde, Laura Vizbule, Natālija Dauberga, Vija Ilze Dzintare, Zigmunds Bielis, Anita Nikuļceva, Laima Akmentiņa, Aleksandrs Boāe, Elita Taube, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Ingemāra Treija, Juris Kaksis, Agnese Kurzemniece, Aiva Žūriņa, Aļona Galaktionova-Prokofjeva, Anda Munkevica, Anete Kalniņa, Baiba Dzenīte, Dainis Gudovskis, Helēna Spridzāne, Ilze Fetjko, Indulis Kalniņš, Inese Vēriņa-Lubiņa, Inta Pule, Jānis Murovskis, Jānis Spalviņš, Jānis Taurens, Juris Kalniņš, Laine Kainaize, Linda Lagzdiņa, Igors Dobičins, Līga Jukša, Māris Čaāka, Māris Upzars, Mārīte Kluša, Miķelis Dobičins, Rolands Krišjāns, Sandra Zagurila, Signe Vanadziņa, Viktorija Valujeva, Lauris Vītoliņš, Jānis Ritums, Rihards Delvers, Jānis Veiss, Leo Preiss, Gulnara Skutele, Jevgenijs Pugins, Ieva Spalviņa, Ansis Dobičins, Jānis Purcens, Eižens Valpēters, Genadijs Stepanovs, Indulis Ranka.


 

Indulis Ranka "Dzīves dziņa", 2016. Granīts, 60x60x47 cm

 

Igors Dobičins "Greizsirdība", 2016. Granīts, 130x130x120cm


 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

HOMO NOVUS

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls

Latvijas Mākslinieku savienībāAicinam apmeklēt Starptautiskais Jaunā teātra festivāla HOMO NOVUS izrādes 7.-12. novembrī Latvijas Mākslinieku savienībā, 11. Novembra krastmalā 35!

Aicinam apmeklēt izrādes:
Stan's cafe "Par ikvienu cilvēku visā pasaulē" 
(LMS galerijā, 7.-11.novembrī, plkst.16.00-20.00.)


Šīs teatrālās izstādes galvenais objekts ir rīsi, ar kuru palīdzību tiek atdzīvināti formālie un abstraktie statistikas dati. Katrs rīsa grauds ir viens cilvēks un skatītājs tiek aicināts salīdzināt vienu graudu, tas ir – sevi – ar miljoniem citu. Katru dienu izstādes komanda rūpīgi pārsver un pārkārto rīsus, lai precīzi atainotu tās dienas pilsētas iedzīvotāju skaitu, ārstu un karavīru skaitu, jaundzimušo un mirušo skaitu, to cilvēku skaitu, kas spēruši kāju uz Mēness. Statistika šeit kļūst par allaž mainīgu rīsu kalnu ainavu, kas ir aizkustinoša, šokējoša, asprātīga un pārdomas raisoša. Izstādes versijā Rīgā iekļauti Latvijas statistikas dati.

 Informācija: http://homonovus.lv/programma…

 

Drīss Verhofens "Vainpilnās ainavas. 1. epizode"
(RIXC Galerijā, 7. novembrī, plkst.16.00-20.00., 8.-12.novembrī plkst.12.00 - 20.00)

 

Ziņās mums ik dienu stāsta par dabas katastrofām, karu, sliktiem darba apstākļiem, konfrontējot ar citu nabadzību un izmisumu un pataisot par lieciniekiem šausminošiem notikumiem dažādās pasaules vietās. Apzināti vai nē, tie “citi” tiek attēloti kā upuri, bet sociāli atbildīgais skatītājs – ierauts vainas un kauna virpulī. Ar lielformāta video darbu “Vainpilnās ainavas” skarbi poētiskais mākslinieks, tehnoloģiju meistars Drīss Verhofens turpina pētīt mediju ētiskos un estētiskos aspektus un piedāvā iluzoru tuvības brīdi ar kādu tā sauktās trešās pasaules iedzīvotāju. Šī tikšanās ir dzīvāka par dzīvu, neskatoties uz to, ka skatītāju un protagonistu šķir ekrāns un tūkstošos kilometru mērāms attālums.


http://homonovus.lv/programma?s=vainpilnas-ainavas-1-epizode

 

Gaidīsim!
Vairāk informācijas par festivālu - www.homonovus.lv


 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” aicina apmeklēt vokālās un instrumentālās kamermūzikas koncertu piektdien, 21. oktobrī plkst. 17:00. Koncerts tiek rīkots izstādes “Pingpongs. Ideju saspēle” norises ietvaros LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35.


Koncertā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Kristīnes Gailītes akadēmiskās dziedāšanas klases studenti ar koncertmeistari Rutu Birzuli, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie pianisti. Koncertā izskanēs G.F.Hendeļa, K.Debisī, G.Forē, A.Dvoržāka, A.Hinasteras, P.Čaikovska un A.Rubinšteina vokālā un instrumentālā kamermūzika.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

Tel. 26628302

11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1010

Darba laiks P-Sv 12:00-17:00

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ja vēlies būt klāt – aicinām!
Klātbūtnes dueti2016.gada 18.septembrī no plkst.13.00 līdz 15.00 gleznotāja Māra Upzara personālizstādē „Vakara pastaiga”, Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmala 35, Rīgā, dejas mākslas grupa ZI temp.dance uzsāks projektu klātbūtnes dueti, kurā dažādi Latvijas mākslinieki vienojas, lai kopā izaicinātu klātbūtnes spējas kontaktimprovizācijas duetā un pilnveidotu kontaktimprovizāciju kā skatītājam atvērtu procesu, kas sniedz pietiekoši skaidru informāciju, lai būtu to interesanti vērot.

 

Pirmajā duetā tiksies Alise Putniņa un Ilze Zīriņa. Kā trešais partneris būs telpa, kas iedvesmo ar Māra Upzara personālizstādes „Vakara pastaiga” gleznām.

 

Ja vēlies būt klāt – aicinām! Kaut uz 10 minūtēm, kaut uz 2 stundām.

  

Projektu atbalsta: Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”.

  

Projekta klātbūtnes dueti dalībnieces:

 

Alise Putniņa

 

Par sevi:  ar visdziļāko interesi radīt un pieredzēt katru mirkli.

Šī brīža moto: elpa un vējš -  mani sabiedrotie. 

Kontaktimprovizācijas spēks slēpjas: spējā Dalīt! (Svaru, uzmanību, momentu, pieredzi). 

 

Ilze Zīriņa

 

Par sevi: praktizē kontaktimprovizāciju kopš 2001. gada un šobrīd meklē “pareizo” prāta stāvokli brīžos, kad “uzstājas” telpai ārpus savas dejas.

Šī brīža moto: mēs esam ieausti pasaules tīklā.

Kontaktimprovizācijas spēks slēpjas: spējā ne vien uztvert, bet arī reaģēt “tagad un šeit”.

 

 

 

Māris Upzars

"Nebaidies!". 2013, audekls, eļļa, 170x120 cm

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

BALTĀ NĀKTS 2016

MĀKSLAS SIRDS - KRĀSU PUKSTI

10.09.2016.


 

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) aicina š.g. 10.septembrī no plkst. 19:00-23:00 mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts" ietvaros uz vairākām mākslas aktivitātēm, akcentējot divus kinētiskus mākslas objektus, kas eksponēti pie Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ieejas, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā  un LMS radošajā kvartālā „Kombināts  MĀKSLA”, Gaujas ielā 5, Rīgā.

 

Katrs kinētiskais objekts vizuāli un emocionāli vēstī par ideālu un vērtību mainīgo dabu un kustību. Metaforiskās asociācijās varam saskatīt brīdi: 2001. gada 11. septembri, kad teroristu uzbrukumu rezultātā tika sagrauti Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņi Ņujorkā, ASV – notikums, kurā visu jomu un žanru monumentalitāte tika sagrauta vienā brīdī. Iekšējo sajūtu stabilā „monumentalitāte” kļuva trauslāka – līdzīgi kā to tēlaini ir radījuši LMS kinētiskā mākslas objekta „Mākslas sirds – krāsu puksti” autori: objekti - Igors Dobičins, graffiti uz asfalta - Rihards Ābeltiņš, Jānis Purcens, Ansis Butnors.

 

Šogad LMS aktivitātes veltītas organizācijas 75 gadu ilgstošajai, radoši nerimstošajai mākslinieciskajai darbībai un LMS muzeja 15 gadu jubilejai. 11. novembra krastmalā 35, līdzās āra aktivitātēm un muzikālai performancei, kuru piedāvās mūziķis Antikvariāts, varēs vērot arī radošās drukas darbnīcas „TAVA SIENA” veidotu atraktīvu projekciju ar LMS muzeja mākslas darbiem, kā arī gleznotāja Māra Upzara personālizstādi „Vakara pastaiga”. Tāpat Baltās nakts apmeklētāji LMS galerijā varēs apskatīt krievu izcelsmes amerikāņu mākslinieces Xenias Fedorchenko darbu sēriju „Fabulas par būšanu” (2013), kas veltītas pārdomām par cilvēka eksistences paradoksiem. Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar biedrību „Grafikas kamera” un tās vadītāju Ievu Nagliņu.

 

LMS radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 5, Rīgā būs iespēja apmeklēt LMS muzeja keramikas kolekcijas ekspozīcijas, laikmetīgās mākslas izstādes un LMS grafiti kolekciju.


 

Ieskats starptautiskā mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2016" pasākumos Latvijas Mākslinieku savienībā - LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35 un LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA", Gaujas ielā 5, Rīgā.


Paldies pasākuma radošajai komandai  un viesiem!

 

 

 

LMS Galerija, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

 

 

Mākslas objekts "MĀKSLAS SIRDS - KRĀSU PUKSTI"

Autors - tēlnieks Igors Dobičins

11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

 

Mākslas objekts "MĀKSLAS SIRDS - KRĀSU PUKSTI"

Autors - tēlnieks Igors Dobičins 

11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

 

Mākslas objekts "MĀKSLAS SIRDS - KRĀSU PUKSTI"

Autors - tēlnieks Igors Dobičins 

LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA", Gaujas iela 5, Rīgā.

 


___________________________________________________________________________________________________________________


 

LMS Baltās nakts pasākumi

 

 

VIETA: Latvijas Mākslinieku savienība „Mākslas māja” Rīgā, 11.novembra krastmalā 35

LAIKS: 21:00 – 24:00

 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” projekta „Baltās nakts” ietvaros aicina uz mākslas piepildītu programmu „Māksla lec!”. Uz vienu nakti Latvijas Mākslinieku savienība pārvērtīsies par vēl nebijušu, dažādu mākslas veidu prezentējošu, kustīgu telpu! Līdzās vizuālās mākslas darbiem, atdzīvosies dejojoši un muzicējoši tēli, kas iesaistīs visus „mākslas – dejas – ideju” performancē! Apmeklētāji varēs izdancoties, aplūkot Talsu mākslinieku un grafikas darbu izstādes, kā arī iedzīvināt savas radošās idejas, meistaru vadībā izmēģinot dažādas grafikas tehnikas. Labākie darbi tiks eksponēti „Oforta Ģildes” grafikas galerijā „Tālers”. Lai atnākušie mākslas mīļotāji nenosaltu un būtu ne tikai radošu ideju, bet arī fiziska spēka pilni, rūpēsies „SIA Ekovirtuve”, cienājot visus ar ekoloģiskiem lauku labumiem. Apmeklētājiem tiks piedāvāts dzeramais ūdens „Zaķumuiža”.

PROGRAMMĀ:

Tautiskā diskotēka „Māksla lec!” ar Rīgas Danāu klubu.

Eksperimentālā Oforta darbnīca „ne Balto ne Melno” Latvijas Mākslinieku savienības ēkas 3. stāvā, 50 telpā. Estampu drukāšanas procesa demonstrējumi oforta darbnīcā.

Grafikas galerijas „Tālers” iesvētīšana, izstāde „Parafrāze kustībā” Latvijas Mākslinieku savienības ēkas 1. stāvā.

 

Izstāde ,,Talsi. Krūmu mākslai -25. Laiks. Province. Vai māksla.” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.

DALĪBNIEKI UN ATBALSTĪTĀJI:

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, Latvijas Mākslinieku savienības galerija, Biedrība „Oforta Ģilde”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija „Figaro”, SIA „Ekovirtuve”, SIA „Datorgrafika”, Dzeramais ūdens „Zaķumuiža”, Latvijas Republikas Zemessardze, „Vides aizsardzības klubs”, SIA „Maliene G”, SIA "KRĀSU serviss", SIA „Elingi”, SIA „AK-HOUSE”, Rīgas Danāu klubs.

KONTAKTI:

Inese Gaile

Latvijas Mākslinieku savienības projektu vadītāja

Tālrunis: 29320560, e-pasts: [email protected]