Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Neredzama gaisma Saules apmirdzētie II Mākslas dienas 2014. DIALOGS BALTIJA. JŪRA. LIETUVA Kailums Jūga māksla Portrets ARTRANZIT Rudens 2014 / MELNIE SUŅI Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

baltija,jura,lietuva.

 

Lietuvas mākslinieku asociācijas Tiltas izstāde

BALTIJA. JŪRA. LIETUVA

no 20.maija līdz 15.jūnijam 2014.gadā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā


Atklāšana 2014.gada 20.maijā plkst.17.00

 

   Izstādes nosaukumam izvēlētie vārdi – Baltija. Jūra. Lietuva – atklāj tās vērtības, kuras ekspozīcijas veidotāji (kurators Sauļus Kropis) rosina ieraudzīt, sajust un izprast, izstādi veltot „Baltijas ceļa” 25.gadu atcerei – notikumam, kas norisinājās 1989.gada 23.augustā, kad Lietuvas, Latvijas, Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās izveidojot dzīvo ķēdi, lai pievērstu pasaules uzmanību vēsturiskajam faktam – 1939.gadā pieņemtajam Molotova-Ribentropa paktam. Toreizējā cilvēku saliedētība parādīja tautu vēlmi būt stipriem un uzrādīt savu nostāju.

   Lietuvas Mākslinieku asociācijas „TILTAS” gleznotāji: Sauļus Kropis, Arturs Savickas, Jozs Pranckeviās, Skaidre Butnorjute akcentē, ka mūsdienās joprojām ir svarīgi nezaudēt savu patību, aizstāvēt savus uzskatus un tos paust. Mākslinieki kompozīcijās ar sava novada motīviem, ainavām un ikdienas dzīves tematikas attēlojumiem liek domāt par profesionāla mākslinieka spēju būt stipram savā pārliecībā, kad dažādie laikmetīgie vilinājumi, viltus pārliecības un konjunktūras pievilcība ir tik ļoti klātesoša. Lietuvas gleznotāji: Sauļus Kropis, Arturs Savickas, Jozs Pranckeviās, Skaidre Butnorjute savā radošajā darbībā, attīstot profesionālās glezniecības daudzpusīgās iespējas, cenšas saglabāt savu patību, uzskatot, ka māksliniekam jābūt brīvam, neatkarīgam no pasaules spiediena un nepaklausīgam. Izstāde aicina saskatīt idejiskās saiknes starp „Baltijas ceļa” dalībnieku drosmi parādīt savu izvēli un māksliniekiem, kuri pauž savu nostāju un pārliecību par klasiskās glezniecības vērtībām, kas, viņuprāt, ir vienīgais veids, kā saglabāt savu patību.

 

Izstādes dalībnieki 

 

Sauļus KROPIS (1960) izstādes kurators

 

LMS loceklis kopš 1995. gada. Mākslinieku asociācija „TILTAS” priekšsēdētājs.

 

2010. gadā viņam piešķirts Klaipēdas novada Goda locekļa vārds. 2014. gadā viņam piešķirta Neringas pašvaldības goda zīme. 1990. gadā uzvarējis pirmajā Lietuvas pastmarku konkursā. Ir organizējis 19 starptautiskos Nidas plenērus. Sagatavojis 175 Nidas glezniecības izstādes Lietuvā, Indijā, Latvijā, Itālijā, Somijā, Krievijā, Vācijā, Baltkrievijā, Čehijā… Ir vairāk nekā 40 starptautisko plenēru organizators. Sagatavojis ap 70 savu personālizstāžu Lietuvā, Indijā, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā, Latvijā, Somijā, Dānijā. Piedalījies vairāk nekā 400 grupu izstādēs.

 

1980. gadā beidza Kauņas S. Žuka Lietišķās mākslas tehnikumu (mākslinieciskā fotogrāfija, pasniedzēji.  P.  Karpaviās un M. Dapkus), 1993. gadā beidza Viļņas Mākslas akadēmiju (Glezniecības  fakultāti), pasniedzēji J. Daniļausks, V. Antanaviās, A. Šaltenis, K. Zapkus (ASV) un L. Katins.

 

Gleznotājs, interesējas par  fotomākslu, vēsturi, kolekcionēšanu, maketēšanu. Ir izveidojis Kēnigsbergas un Šauļu vecpilsētu maketus. 2009. - 2014. gadā izdevis āetras profesionālās mākslas grāmatas un daudz glezniecības katalogu.

 

Arturs SAVICKS (1971)

 

LMS loceklis kopš 1999. gada. Gleznotājs. Stažējies Vācijā, Norvēģijā. Piedalījies starptautiskās izstādēs, plenēros kopš 1997. gada. Ir sagatavojis savu gleznu izstādes Lietuvā un ārzemēs.

 

„Idejas vieno cilvēkus vai viņus šķir... Idejas mākslas pasaulē ir īpaši svarīgas, jo bez lidojuma, bez ideālisma dzirksteles daiļrade  „neelpo””. Arturs Savicks ir romantikai visuzticamākais Nidas bruņinieks, kura daiļrade vienmēr ir dzīva, pulsējoša, ekspresīva, kas ieelpo dzīves prieku...

 

A.Savicka daiļrade – daudzslāņains noslēpums, daudzdimensiju krāsu spēle, ar kuru gleznotājs „spēlējas” ar uzmanīgu skatītāju...

 

Skaidre Butnorjute (izvilkums par viņu no Nidas grāmatas)

 

 

Jozs PRANCKEVIČS  (1952)

 

LMS loceklis kopš 2005. gada. Gleznotājs, arhitekts, sabiedrisks darbinieks un mecenāts. Reta mūsdienu personība, kas uztur un atbalsta Lietuvas mākslas dzīves attīstību. Sāka organizēt starptautiskas izstādes, iepazīstinot ar lietuviešu mākslu Berlīnē, Maskavā, Nidā, Viļņā, Deli, Pršerovā, Rīgā, Amsterdama, Stokholmā un Prāgā.

 

J. Pranckeviāa glezniecība ir daudzslāņaina, ekspresīva, gaiša un krāsaina. Viņam patīk daudz ceļot, gleznot ārvalstu plenēros, viņš jau ir apmeklējis Itāliju, Vāciju, Poliju, Rumāniju, Ukrainu, ASV, Islandi...  Šobrīd J. Pranckeviās ir Viļņas galerijas „JuozasART” direktors. Ir izdevis savas daiļrades katalogu.

 

Skaidre BUTNORJUTE (1971 )

 

Beigusi Šauļu Pedagoģijas universitāti un 1995. Gadā - Viļņas Mākslas akadēmiju. Kopš 1999. gada Mākslinieku asociācijas „Tiltas” locekle. Strādā par pedagogu. Audzina trīs dēlus.

 

2001. gadā stažējās miniatūru glezniecībā pie prof. Kamal Kapura Indijā, kā arī 2009. gadā Mākslas akadēmijā Vaduzā (Šveicē), kā arī apvienotajā Lihtenšteinas un Šveices Mākslas akadēmiju organizētajā  sieviešu mākslinieāu forumā. Sagatavojusi savas personālizstādes Viļņā, Klaipēdā, Mažeiķos, Kaļiņingradā,  Alenā un Ahrenshopā (Vācijā), Tamperē (Somijā), Minskā (Baltkrievijā) un 2011. gadā Indijā, Deli (kopā ar Sauļu Kropi), kurā Indijas ārlietu ministre Preneet Kaur iegādājās divus daiļdarbus, kā arī 2011. gadā un 2013. gadā - izstādes Jūrmalā.

 

Ir piedalījusies 32 starptautiskos glezniecības plenēros Lietuvā un ārzemēs: Indijā, Polijā, Krievijā, Latvijā, Šveicē, Vācijā, Baltkrievijā. Ar savu daiļradi ir piedalījusies vairāk kā 200 grupu izstādēs Lietuvā un ārzemēs.

 

Mākslinieciskie meklējumi un mokas – mani mūžīgie pavadoņi, kad katru dienu nākas lavierēt starp vēlmi paņemt rokās otu un katlu kūpošas zupas... Mana daiļrade – tas ir stāstījums par Parasto dzīvi... ar neparastām jūtām, kuras paceļ mūs no ikdienas...” Skaidre

 

Izstādi „Baltija. Jūra. Lietuva” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā organizē Lietuvas Mākslinieku asociācijaI „TILTAS”, sadarbojoties ar Latvijas Mākslinieku savienību un Lietuvas Republikas vēstniecību Latvijas Republikā.

 

Izstādes kurators Sauļus Kropis

Ekspozīcijas veidotāji: Igors Dobičins, Jānis Purcens

 

 

baltija,jura,lietuva.