Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Neredzama gaisma Saules apmirdzētie II Mākslas dienas 2014. DIALOGS BALTIJA. JŪRA. LIETUVA Kailums Jūga māksla Portrets ARTRANZIT Rudens 2014 / MELNIE SUŅI Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

 

NEREDZAMA GAISMA


 

No 2014. gada 4. līdz 18. februārim LMS galerijā būs apskatāma Mākslinieku grupas KOKONS izstāde "Neredzama gaisma".

 

 

Šķiet, - vai varētu izdomāt vēl sarežģītāku, paradoksālāku izstādes tēmu un nosaukumu, kā „Neredzama gaisma“, un uzstādītās tēmas ietvarā mēģināt ko radīt?

 

Tieši šis, „neiespējamās misijas“ uzstādījums, mums šķita pietiekami izaicinošs, lai pievērstos apcerei. Mēs neliekam sev par uzdevumu un pienākumu izskaidrot – kas ir un vai eksistē „Neredzama gaisma“, bet gan pievērst uzmanību dažādiem dzīves kontekstiem, vai vārdu savienojums  „Neredzama gaisma“ ir adekvāts.  Pie tam, pavisam specifiskā nozīmē, – „Neredzama gaisma“, kā objektīvi eksistējoša, transcendenta realitāte, bet ne vārdu spēle vai kāda alūzija. Un tajā pašā laikā turpināt eksperimentu - vai māksla var kalpot kā medijs šādai netveramajai realitātei par kuru, ja tā eksistē, neko, tā īsti, nevar pateikt. Jo, galu galā, ja kaut ko var ieraudzīt, nomainot apskates instrumentu, tad tas vairs nav saucams par neredzamu un zaudē apzīmējumu - transcendents.

 

Mūsu katra pieredzē ir notikumi, kad esam sastapušies ar mirkļiem, kuros manifestējusies neredzama realitāte.    Varētu teikt arī šādi – mēs vēlamies ļauties šai realitātei mākslas procesā un sagaidīt „Neredzamu gaismu“ piedalamies. Vai arī – nekas nav redzams, absolūtas transcendences nosacīts.