Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Neredzama gaisma Saules apmirdzētie II Mākslas dienas 2014. DIALOGS BALTIJA. JŪRA. LIETUVA Kailums Jūga māksla Portrets ARTRANZIT Rudens 2014 / MELNIE SUŅI Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 


 

 

STARPTAUTISKS MĀKSLAS PROJEKTS

ARTRANZIT

21.11. – 11.12.2014

 

No š.g. 21. novembra līdz 11. decembrim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma izstāde „ARTRANZIT”, kas tapusi biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” un Krievijas Mākslinieku radošās savienības sadarbības rezultātā.

 

 

Izstādes atklāšana: 2014.gada 21. novembrī plkst. 17:00

 

 

No š.g. 21. novembra līdz 11. decembrim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma izstāde „ARTRANZIT”, kas tapusi biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” un Krievijas Mākslinieku radošās savienības sadarbības rezultātā.

Izstāde „ARTRANZIT” iepazīstina ar Maskavas mākslas vidi raksturojošām vizuālās mākslas paradigmām. Ekspozīcijā pārstāvēti Krievijas mākslinieku Jevgēnija Romaško, Ivana Koļesnikova un Sergeja Denisova (Koļesņikovs/ Denisovs) un Konstantīna Hudjakova darbi. Katrs no autoriem strādā atšķirīgā tehnikā, sniedzot ieskatu reālisma, konceptuālisma un jauno tehnoloģiju iespēju sniegtajā stilistikā. Jevģēnijs Romaško savā daiļradē parāda un aktualizē reālisma glezniecības principus, pārliecinoši attīsta tās tradīcijas ainavas žanrā. Izstādē pārstāvēti darbi no Francijas iespaidos tapušas gleznu sērijas, atklājot gan atpazīstamus kultūras objektus un vietas, gan autoru uzrunājušo ikdienas ainu interpretācijas. Koļesņikovs/ Denisovs – autoru tandēms, kas strādā dažādos laikmetīgās mākslas virzienos, ietverot instalāciju, video mākslu un vides mākslu. Sociālais konteksts, kas ar „audekla un eļļas” palīdzību atklājas viņu projektos, pārkāpj ierastās stājmākslas robežas un tikai formāli sasaistāms ar glezniecības nostādnēm. Viņu mākslā rodamas tiešas, nereti ironiskas atsauces uz mūsdienu pasaules problemātiku un šīs dienas sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Konstantīns Hudjakovs ir viens no digitālo mēdiju mākslas attīstītājiem Krievijā. Viņa stereogleznas, interaktīvie paneļi un lielformāta digitālie audekli tapuši pateicoties mūsdienu progresīvajām tehnoloģijām un inovatīvām to sintēzes metodēm, paralēli risinot aktuālus radošos uzdevumus. Izstādē „ARTRANZIT” mākslinieks parāda tīrās formas un trīsdimensiju telpas eksperimentus divdimensiju gleznas ietvaros.


Mākslas zinātniece Diāna Laguna

 

 

***

Starptautiskais mākslas projekts „Artranzit”

21.11. – 11.12.2014

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11.novembra krastmala 35, Rīga

Galerijas darba laiks: no otrdienas līdz sestdienai plkst. 12.00 – 17.00