Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Mūžīgā kustība. Revolūcijai Krievijā "“ 100 Mākslas dienas 2017. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS Tēlniecības izstāde "REKONSTRUKCIJA" Izstāde "Century Lines" KLUSUMA VĒTRA \ STORM OF SILENCE Vladimirs Kozins "Glezniecība" Anda Munkevica "Stikla dārzs" "Rudens 2017. Mākslinieku nams" Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

Latvijas Mākslinieku savienības izstāde

MŪŽĪGĀ KUSTĪBA. REVOLŪCIJAI KRIEVIJĀ – 100

30.01.2017.- 04.04.2017.

 

 

Izstāde veidota, lai domātu par revolūciju kā situāciju, kurā vienmēr būs divas pozīcijas, par uzvarētājiem un viņu nosacījumiem, par mākslinieka revolucionāro „dabu” – radīt ko jaunu un izaicināt.


Ekspozīcija rosina ieskatīties mākslas neviennozīmīgajās izpausmēs, kad starp 20.gs.60.- 80.gados būtiskiem mākslas darba radīšanas pamatnosacījumiem – sociālais nozīmīgums un sabiedriskā aktualitāte, kas paredz aicinājumu „dzīvot ar padziļinātu sava laikmeta izjūtu”, rodas jauni mākslinieciskie meklējumi, un mākslinieki sāk izvērst savus individuālos meklējumus – rast jaunu tēlainību.


Izstādē īpaši akcentēti radošie „revolucionāri”: Felicita Pauļuka, Ojārs Ābols, Ilmārs Blumbergs, Arvīds Voitkāns u.c., kuri kā māksliniecisko valodu izvēloties asociatīvo tēlainību vai klasiskā modernisma interpretācijas izaicināja sabiedrību pārkāpt stereotipiem un ieskatīties kādā sižetā vai tēmā no cita aspekta. Plašajā ekspozīcijā (59 autoru 68 darbi) var izsekot mākslas dzīves procesiem līdz mūsdienām, jo līdzās Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) darbiem, redzami mūsdienu mākslinieki (Ansis Dobičins, Lauris Vītoliņš), kuri savā brīvības sajūtā ir tik pašpietiekami, ka emocionālā un mākslinieciskā izpausme iezīmē citādu laikmeta paradigmu.


Izstādes idejas autors Igors Dobičins aicina iepazīties ar tēmas – revolūcija – traktējumu, domājot par to kā pretnostatījumu gan vēsturiskā, gan sadzīves kontekstā un it īpaši akcentējot mākslas dzīves un valodas pavērsienus dažādos laika posmos. Vienmēr ir bijuši mākslinieki, kuri strādājuši kādu nosacījumu ietvaros, un vienmēr ir bijuši tie, kas vēlējušies pārkāpt šos nosacījumus, un šajā „revolūcijā” uzvarētāja ir jaunatklāsme.

 

Mākslas zinātniece Baiba Guste

 

Izstādes idejas autors: tēlnieks Igors Dobičins, biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents

Izstādes dizaina veidotāji: Igors Dobičins, Ansis Dobičins