Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Balss no nekurienes Lietuvas mākslinieku izstāde Mākslas dienas 2012. VIZUĀLĀ VIRTUALITĀTE Snobu tabors 14. Latvijas medaļu mākslas triennāle Mana Gleznotāja Vladimira Kozina 90 gadu jubilejas izstāde "Lidojums" Tēlniecība. No Terpja līdz Mazūrijam Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

MANA

MANA

18.07. - 16.08.2012.

 

MANA - Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studentu Ances Gricmanes, Ievas Muzikantes un Tālivalža Muzikanta izstāde.


Jaunā māksliniece Ance Gricmane kuras izstāde skatāma lielajā izstāžu zālē, caur humoru, satīru, melanholiju un izaicinājumu atklāj to, kādā pasaulē viņa dzīvo. Autore izaicina uz dialogu visa vecuma iedzīvotājus, dažādu reliģiju cilvēkus un visu sociālo slāņu pārstāvjus, lai ieraudzītu vēl neredzēto un paskatītos uz savstarpējām attiecībām no cita redzes punkta. Autore nav baidījusies izmantot dažādus vizuālos medijus - video un glezniecību, kas skaidri arī atklāj neierastos dzīves rakursus. Jaunā māksliniece papildinājusi savas zināšanas gan Grieķijā, gan Vācijā, tagad parādot savus jaunākos darbus izstādē. Mācoties Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesoriem Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa Ance Gricmane radusi jaunu pieeju savai glezniecībai, kas iezīmē spēcīgas krāsas mīlestību un mēģinājumu atrast kopsaucēju starp mūziku un glezniecību. Šādi mēģinājumi vēsturē zināmi daudz, piemēram, Pauls Klē, ko autore uzskata par vienu no saviem iedvesmotājiem tieši savas duālās personības dēļ.

Atklāšanas dienā autore realizēs oriģinālu performances un video savienojumu. Māksliniece atzīst, ka neilgās vieslekcijas pie profesora Simona Starlinga Vācijā viņu ietekmējušas tik spēcīgi, ka nespēj atturēties no zinātniski mākslinieciskās pieejas savā personīgajā dzīvē. Uguns mūris, ko autore sauc labprātāk par latviešu „raudu mūri”, tiek apvienots ar video materiālu, kurā akvārijā dzīvojoša persona cenšas no tā izkļūt. Šeit gan jāpiebilst, ka Ance Gricmane nevēlas visu noslēpumu atklāt līdz galam, lai saglabātu intrigu un lai skatītājs pats varētu izdarīt savus secinājumus.

Latvijas Mākslinieku savienības galerijas mazajā izstāžu zālē eksponēti Tālivalža Muzikanta tēlniecības darbi un Ievas Muzikantes gleznas. Abi mākslinieki kopā savus darbus eksponējuši jau vairākkārt. Tālivaldis Muzikants šoreiz izstādījis divas skulpturālu darbu sērijas „Akmens impresijas” un „Rožu dārzs”. Māksliniekam nozīmīgi šķiet saglabāt katrā akmenī viņa pirmatnējo skaistumu, dažkārt pat neiejaucoties dabīgajā akmens formā, bet izceļot tikai kādu atsevišķu detaļu. Ieva Muzikante izstādē parāda divus gleznu ciklus - „Ziedēšana” un „Melnbaltais dialogs”. Viens no vienojošiem elementiem šajā ekspozīcijā ir tieši ziedi – Tālivaldim – keramikas akmens masā veidotās rozes, bet Ievai – lielformāta ziedu gleznojumi.

 

 

Ielūgums

 

 

T.Muzikants_akmens_impresija_Teodors_un_Klara

 

T.Muzikants "Akmens impresija "Teodors un Klāra"