Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Linda Kozule Biruta Stafecka Īra Rozentāle Irīna Vorkale, Ilze Muceniece Diāna Adamaite Mākslas Dienas Juris Ģērmanis Mārīte Kluša Juris Utāns Lolita Zikmane Talsu Krūmu grupa LMS muzeja krājuma izstāde Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

Lolitas Zikmanes izstāde ,,at Skatoties"

 

  

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā no 17. augusta apskatāma mākslinieces Lolitas Zikmanes personālizstāde, kurā eksponēti āetrās desmitgadēs tapuši darbi.

1970. gados Lolita Zikmane kopā ar citiem tā laika jaunajiem grafiķiem veidoja nozīmīgu pienesumu Latvijas mākslā. Emocionālais un jūtīgais pasaules tvērums un sievišķīga elegance dominēja tā laika grafikas lapās. Šo neparasto skatījumu papildināja arī augsti profesionālais tehniskais sniegums, kurš fascinēja ne tikai vietējos oforta speciālistus, bet arī mākslas pazinējus ārvalstīs. To apliecina gan otra galvenā prēmija 4. Tallinas grafikas triennālē (1977), gan viena no 10 prēmijām Berlīnes „Intergrafika” (1980), gan viena no trim galvenajām prēmijām 1. Baltijas republiku grāmatu mākslas triennāle Vilņā (1981) un citas.

Paralēli grafikai Lolita Zikmane nereti strādāja arī ar temperu, tā veidojot tādu kā līdzsvarotu punktu starp melni baltu un krāsainu pasauli. Kopš 2000.gadu sākuma māksliniece galvenokārt glezno. Pārsvarā tās ir ainavas un klusās dabas, kuras vēsta par dabas noskaņām, mākslinieces sajūtām un detaļu romantiku.

 

No 1970.gada Lolita Zikmane ir Jelgavas mākslinieku organizācijas, tagad biedrības biedre un aktīvi piedalās kopizstādēs Jelgavā, Rīgā, kā arī ārvalstīs. Bijušas personālizstādes Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, ASV.

 

Šajā personālizstādē māksliniece skatītājam piedāvā ielūkoties viņas ofortos, temperas un eļļas gleznās, kā arī akvareļos. Ekspozīcija nav noslēgta un radošais darbs turpinās, kā savdabīgs apstiprinājums šai kustībai ir 2011.gada darinātais oforts "Gaisma".

 

Guntis Švītiņš

izstādes kurators

Lolita Zikmane