Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Linda Kozule Biruta Stafecka Īra Rozentāle Irīna Vorkale, Ilze Muceniece Diāna Adamaite Mākslas Dienas Juris Ģērmanis Mārīte Kluša Juris Utāns Lolita Zikmane Talsu Krūmu grupa LMS muzeja krājuma izstāde Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

 

  ,,Gaiļa dziesma

KOP

SAUCĒJS”

 

Mākslas dienas 2011

 

 LMS galerijā

Zīmējumu izstāde par kopā būšanu

 

 

 


       Gaiļa simbols ir sens Rīgas kopības idejas simbols. No seniem laikiem cilvēki ir modušies ar gaiļa dziesmu. Gailis ir vēstījis par saules uzaušanu, par jaunas dienas sākumu. Atrodoties Rīgas torņu galos,  gailim piešķirts īpašs spēks. Vēl vairāk senās teikas stāsta, ka vienīgi gailis spēj katru rītu izvilināt saules dievieti, ka gailis ir putns, kas smejas rītausmā.

      Modrība, drosme, cīņa, vīrišķība, priekšnojauta, uzticamība, auglība ir gaiļa īpašības, kas mums lieti noderētu.

       Ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad katrs tīri individuāli cenšas pārdzīvot krīzi, nobriedusi nepieciešamība apvienot savu spēkus, būt kopā. Veicināt iesaistīties katru kopējā procesā, tādējādi apzinoties katra spēku, kopējo spēku. Jautājums pacelts par to kāpēc esam kopā. Būt kopā ir vērtība – kopā mēs varam to, ko nevaram viens. Kopā mēs esam spēks. Mākslas dienas ir sabiedrības kopības akts. Šis projekts ir svarīgs tai sabiedrības un kultūras daļai, kurai svarīga ir pati kopības un valsts virzības ideja.

        Šī ir zīmējumu izstāde ar aktuālu, sabiedrību interesējošu tematiku, kurā konkrēti izpaužas katra izstādes dalībnieka jaunrade un individuālais ieguldījums sabiedrības domas veidošanā. Šis projekts veicina zīmējuma kā izteiksmes formas tālāku attīstību un tā lomas aktualizēšanu, laikmetā, kad par prioritāti kļuvuši citi moderni mēdiji. 

     

                                                              Aija Zariņa