Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Linda Kozule Biruta Stafecka Īra Rozentāle Irīna Vorkale, Ilze Muceniece Diāna Adamaite Mākslas Dienas Juris Ģērmanis Mārīte Kluša Juris Utāns Lolita Zikmane Talsu Krūmu grupa LMS muzeja krājuma izstāde Izstādes galerijā 2010 Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

LINDAS KOZULES PERSONĀLIZSTĀDE

www.lindakozule.lv

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā no 4. janvāra līdz 22. janvārim notiek jaunās mākslinieces Lindas Kozules (dz. g. 1968) personālizstāde ar nosaukumu www.lindakozule.lv. Izstādē māksliniece atklāj savu iekšējo pasauli un sniedz ieskatu radošās darbības nozīmīgākajos posmos.

 

„Es zināju, KA tā ir.

Neviens nezināja, KĀDA tā ir.

Man vajadzēja to iepazīt, lai varētu attēlot.

Nē, otrādi – vajadzēja attēlot, lai iepazītu.

Uzzīmēt.

Kā?

Man bija jāsaprot, kā veidojas līnija.

Kā satumst ēna.

Kā no plaknes rodas apjoms, un kas virza šo kustību.

Blīvā, neskaidrā informācija prasīja precīzus izteiksmes līdzekļus.

Un te tā ir – mana pasaule!

Satraucošākais jautājums bija – vai atpazīšu to?

Varbūt tie ir meli?

Nē.

Tomēr kaut kas šķita svešs, līdz sapratu: nav STĀSTA.

Stāsts, kas man liekas tik interesants citu autoru radītajos darbos.

Bet mana pasaule izrādījās matērija PIRMS stāsta. Tā tikai grupējas, strukturējas, lai ko pateiktu.”

 Linda Kozule

 

Ekspozīcija LMS galerijā saistīta ar mākslinieces mājas lapas atvēršanu virtuālajā telpā. Tajā iepazīstama Lindas Kozules radošās darbības plašā amplitūda – tematiski un tehniski daudzveidīgi risināto zīmējumu, tekstu un gleznu klāsts.

Linda Kozule ir Latvijas mākslas ainai neordināra radoša personība, kas izpaužas galvenokārt kā gleznotāja. Viņa satraucoši savdabīgi strādā ar savu emociju un vizuālo pieredzi: meklē ceļu visīstāko iespaidu atklāsmei, nevis ierasti izklājot tos krāsu un tēlu slāņos, bet drīzāk it kā plēšot vispārējā inercē pašradošos tēlus nost no audekliem, nost no prāta.

Gleznu autorei nākas būt arī dzejniecei. Tas, kas noplēsts no audekliem, kaut kur patveras un viegli tiek laukā, izteikts vārdos. Gleznas neko neattēlo. Tajās redzamas svītras, laukumi, krāsas – apmēram tas, par ko pārvēršas vizuālie dabas iespaidi, zibot aizvērtās acīs pēc pastaigas pa mežu vai parku, pēc skatīšanās saulē (tiklab arī caur apziņu simtkārt filtrējot kultūru pieredzi un personiskus stāstus). Gandrīz šamaniskas prakses rezultātā māksliniece iegūst attēlu – kompozīciju – vielu, kam var uzticēties.

Kā drošāko metodi pasaules izziņā māksliniece izmanto eksperimentu. Viņa pārbauda – loka, burza, sadur, tīši nepareizi uzvelk audeklus uz rāmjiem. Gleznas viņas rokās kļūst par tādiem kā origami – skulpturāliem objektiem, kas spēj izteikt lietu būtību.

Mākoņi, ūdens virsma, lietus, saule, koki, ziedi, vīzijas par svešu un mīļu cilvēku pieredzi... Tie ir motīvi, kas iedvesmo Lindu Kozuli un kuru neparastās interpretācijas gaida skatītāju vērtējumu.

Aiga Dzalbe

 

Ielūgums