Latvijas Mākslinieku saveinība
Par galeriju Izstādes Izstādes galerijā 2021 Izstādes galerijā 2020 Izstādes galerijā 2019 Izstādes galerijā 2018 Izstādes galerijā 2017 Izstādes galerijā 2016 Izstādes galerijā 2015 Izstādes galerijā 2014 Izstādes galerijā 2013 Izstādes galerijā 2012 Izstādes galerijā 2011 Izstādes galerijā 2010 Latvijas un Baltkrievijas grafika Aldis Karkovskis Baiba Osīte Jāzeps Pīgoznis Mākslas dienas toreiz. '59 - '89. Ruta Bogustova Gloria Pazudis-Atrasts Inta Dobrāja Dialogs 2010 Lapu mežs Rudens 2010 Andris Biezbārdis Izstādes galerijā 2009 Izstādes galerijā 2008 Izstādes galerijā 2007 Izstādes galerijā 2006 Fotogalerija Starptautiskie projekti Lokālie sadarbības projekti Diskusijas Pasākumi Aktualitātes Kontakti

TRADĪCIJA NEIZNĪKST!

NO 10. NOVEMBRA IR SKATĀMA RUDENS 2010 IZSTĀDE

„RUDENS.RECYCLE.PROCESS”

 

No 2010. gada 10. novembra līdz 6. decembrim norisinās ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „Rudens”, kura notiek jau 35.reizi.

Lai piešķirtu noteiktas tematiskas ievirzes, izstādei šogad ir dota tēma “Rudens.Recycle.Process”.

Šobrīd ir svarīgi apzināties, ka pasaulē valda lietas un to ražošana, kas ir novedusi pie apaugšanas ar neskaitāmiem fiziskiem un garīgiem slāņiem. Tādēļ īpaši svarīga ir to apzināšanas, sakārtošana un iespējamā pārstrāde, pārveide, lai spētu piemēroties šī brīža dzīves ātrumam un prasībām.

”Recycle” ir daudznozīmīgi tulkojams koncepts – pārstrāde un lietotu materiālu pārveidošana citiem mērķiem, kā arī ideju apstrāde, piemērošana un pārstrādāšana jaunos veidos un kombinācijās. ”Cycle” nozīme ir cikls – veltījums tradīcijai.

Izstāde tiek dalīta divās ekspozīcijās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

”Rudens.Recycle.Process” LMS galerijā simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda ražu – nozīmīgu gadadienu jubilāru pēdējo divu gadu laikā tapušus darbus (mākslinieki tika aicināti piedalīties).

Izstādē piedalās:

Andris Biezbārdis

Genadijs Stepanovs

Silja Pogule

Andris Zaāests

Izolde Cēsniece

Dmitrijs Lavrentjevs

Gundega Strauta

Ilma Austriņa

Agata Muze

Betija Strautniece

Oskars Mikāns

Nellija Darkēviāa

Inese Margēviāa

Nikolajs Krivošeins

Vladimirs Pavlovs

Aigis Auders

Orests Misjko

Žanete Žvīgure

Ilze Emse-Grīnberga

Vita Mālniece

Bens Tālivalds

Ingmārs Usas

Velga Lukaža

Gina Slapiņa

Jānis Jansons

Oskars Bērziņš

Pēteris Laksis

Dzidra Bauma

Imants Krepics

Ivanda Spulle-Meiere

Ārija Ēmane

Indulis Landaus

 

”Rudens.Recycle.Process” Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā apskatāmi jaunu un jau atzītu mākslinieku dažādos mākslas veidos tapuši darbi. Izstādei iesniegtie darbi tika vērtēti.

Izstādei Dzelzceļa vēstures muzejā savu dalību pieteica 250 mākslinieki, no kuriem tika izvēlēti 70 mākslinieku darbi.

Darbus izstādei izvēlējās profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija, kurā tika pārstāvētas nozīmīgākās mākslas organizācijas: māksliniece un kuratore Inga Brūvere, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslinieks Kaspars Lielgalvis (Mākslas centrs VEF teritorijā), mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškēviās un  projekta kuratore Ieva Saulīte.

Izstāde LMS galerijā (11.novembra krastmala 35, 1.stāvs) apskatāma O.- S. plkst. 12.00-16.00, bez maksas.

Izstāde Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2/4) apskatāma O.- S. plkst. 10.00-17.00

Ieeja Ls 0,50 (LMS biedriem), Ls 1,00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem), Ls 2,00 (pieaugušajiem) un Ls 3,00 (ģimenes biļete).

Izstāde notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jāņa Rozes apgāda, Ideju foruma un NABAKLAB atbalstu.